Případová studie, online marketing: Oprava vstřikovačů a vstřikovacích čerpadel Praha

Autoopravna Diesel POINT, resp. Diesel servis Velendorf se v Říčanech u Prahy specializuje na opravu vstřikovačů a vstřikovacích čerpadel dieselových motorů. Cílení firmy je primárně nastaveno na Prahu. Pro klienta jsme optimalizovali firemní zápis na Google, firemní zápis na Firmy.cz a také webové stránky.

 

Průběh spolupráce a výsledky

1) Firemní zápis na Google

S klientem spolupracujeme přibližně 5 let. Původně spolupráce započala na vytvoření firemního zápisu na Google, které jsme optimalizovali na klíčová slova "oprava vstřikovačů Praha" a "oprava vstřikovacích čerpadel Praha". Následně jsme přidávali další klíčová slova, ale tyto opravy jsou pro business klienta klíčové.

 

 

2) Firemní zápis na Firmy.cz

Firemní zápis na Firmy.cz klienta dokazuje, že když se firma úzce specializuje na nějakou činnost, je velká šance že optimalizovaný firemní zápis na Firmy.cz může prorazit ve vyhledávačích takovým způsobem, že přeskočí nejen veškerou konkurenci, ale také samotnou kategorii na Firmy.cz.

Toto je optimalizovaný firemní zápis klienta na Firmy.cz: Diesel servis Velendorf - čištění vstřikovačů a vstřikovacích čerpadel (Říčany, Radošovice) • Firmy.cz

 

S klientem jsme vsadili také na placenou službu "Firmy naplno", která nám umožňuje lepší zobrazování na Firmy.cz a ve full textu na Seznamu.

To klíčové ovšem je, že optimalizovaný firemní zápis na Firmy.cz se zobrazuje v rámci vyhledávání na Google samostatně nejen před samotnou konkurencí, ale hlavně před celou kategorií na Firmy.cz. Znamená to, že zápis klienta je natolik dobře optimalizovaný, že ho Google považuje za nejlepší ze všech konkurenčních firem v oboru a v dané lokalitě. A také ho považuje za lepší, než je celá kategorie, což zpravidla bývá v rámci Firmy.cz na Google ta nejvýše postavené zastoupení v rámci Firmy.cz a lokálních služeb.

 

3) Optimalizace webu

První tři roky spolupráce měl klient starý web, který jsme optimalizovali a ten v rámci vyhledávání fungoval velmi dobře. Poté došlo ke změně webových stránek klienta: Vstřikovače a vstřikovací čerpadla Praha, Říčany u Prahy | Diesel Point a s tím souvisel dramatický propad ve vyhledávání. Do věci jsme opět vstoupili přibližně na přelomu roku 2023/24.

Zpracovali jsme kompletní analýzu klíčových slov, zpracovali optimalizační parametry pro web a vše vložili do adminu webu.

Mimo jiné, v dubnu jsme pro klienta vytvářeli ještě jeden web, který by do budoucna měl sloužit jako e-shop s prodejem vstřikovačů a čerpadel: Servis vstřikovačů a vstřikovacích čerpadel v Diesel servisu Praha – Říčany | DIESEL SERVIS ŘÍČANY (dieselservisricany.cz). Cílí ovšem také na služby a servisní práce.

Následující výsledky zobrazují všechny pozice, které v rámci daného klíčového slova na první straně na Google zaujímáme.