Affiliate marketing

Jako affiliate marketing (někdy také partnerský či dealerský marketing) se označují veškeré marketingové aktivity odměňované procenty z prodeje výrobků či služeb (obvykle z objednávky či registrace). Poskytovatel reklamního prostoru je tak hodnocen provizí za skutečně proběhlé obchody, nikoliv tedy za pouhé zobrazování reklamy či za kliknutí na ni. Výše provize v affiliate programech se většinou pohybuje mezi 10 až 30 %, v závislosti na typu prodávaných produktů. Někdy se affiliate marketing používá zároveň s PPC modelem, pak slouží jako jakýsi bonus.

Pro zadavatele reklamy je samozřejmě affiliate marketing nejvýhodnějším modelem, neboť významně zvyšuje motivaci na straně poskytovatele reklamního prostoru a zároveň minimalizuje neefektivně vynaložené finanční prostředky (neplatí se za návštěvníky, kteří nemají o daný produkt zájem).

Affiliate marketing je však prospěšný i pro majitelé webů, zejména pokud vlastní stránky dostatečně relevantní k prodávaným výrobkům či službám, neboť obvykle umožňuje maximalizovat zisk z daného reklamního prostoru. Affiliate marketing má také výhodu v tom, že reklama působí v kontextu s obsahem webu a návštěvníkům tolik nevadí, často je pro ně dokonce přínosem (např. různé recenze, doporučení a související odkazy).

K nevýhodám affiliate marketingu obecně patří problémy se sháněním vhodných partnerů, komplikovanější úvodní nastavení spolupráce a trochu náročnější údržba. Proto vznikají různá affiliate tržiště a provizní sítě a z téhož důvodu bývají stále častěji poskytovány provize i za získání dalších affiliate partnerů.

 

 

X-vision jako tvůrce obsahu affiliate projektů

Online marketingová agentura X-vision se zabývá tvorbou obsahu affiliate projektů, které jsou napojeny na jednotlivé affiliate projekty. Stále se zapojujeme do nových oblastí a sfér, kde můžeme být prospěšní koncovému zákazníkovi, stejně tak vlastním online cílům.

Pokud máte zájem o zapojení online marketingové agentury X-vision do nějakého vašeho konkrétního affiliate projektu, neváhejte nás kontaktovat

E-mail: info@x-vision.cz

Telefon: +420 608 236 258