Případová studie, online marketing: Autoškola Ostrava, Hlučín

Autoškola OLDA je autoškola, která působí v Ostravě a v Hlučíně. Firma provozuje autoškolu, která poskytuje vzdělání a praktickou výuku pro řízení automobilů, motorek, nákladních aut, přívěsných vozíků, autobusů a také traktorů. Klient v prosinci 2023 měnil webové stránky. Tzn. že původní starší verze webových stránek už nebyla dostačující a dostatečně moderní, proto klient přecházel pod nového poskytovatele webu. Naším úkolem bylo zajistit, aby web nespadl ve vyhledávání na internetu, a tedy aby nespadla dramaticky poptávka po službách klienta.

 

Průběh spolupráce a výsledky

1) Optimalizace firemních zápisů na Google a na Firmy.cz

V tomto bodě byly všechny profily klienta velmi precizně vyplněné, tudíž jsme zkontrolovali správné nastavení profilů, maximálně upravili drobnosti a profily klientovi schválili.

 

2) Migrace url adres webu

Google a vyhledávače obecně mají rádi, když nový web má zachované url adresy starého webu i v nové verzi. A to včetně podstránek, služeb, v rámci celého webu. To byla fáze, kterou jsme pečlivě sledovali, konzultovali, komunikovali a kontrolovali u poskytovatele nového webu klienta.

 

3) Optimalizace webu

Pro klienta jsme následně zpracovali optimalizační parametry v rámci celého webu, tzn. v rámci všech zvolených klíčových slov a v rámci všech typů řidičského oprávnění. Web jsme také cílili primárně na obě města, ve kterých má klient kamenné pobočky pro školení řidičů. Na Ostravu a na Hlučín.

Následný přehled klíčových slov je doprovozen výsledky ve vyhledávání na Google po 5 měsících od vložení parametrů do nového webu. Pozice jsou na velmi dobrých pozicích. Dokážu si představit, že některá klíčová slova a pozice ještě posílí.

Nejdůležitější zpětnou vazbou pro nás v tuto chvíli je to, že klient je velmi spokojený s tím, že fakticky nepřišlo žádné snížení poptávky o služby autoškoly.

 

Výsledky optimalizace

Přehled klíčových slov a zobrazování na Google po 5 měsících od migrace starého webu na nový web.

1) Autoškola Hlučín + Autoškola Ostrava

 

2) Motoškola Hlučín + Motoškola Ostrava

 

2) Řidičský průkaz A Hlučín + Řidičský průkaz A Ostrava

 

3) Řidičský průkaz AM Hlučín + Řidičský průkaz AM Ostrava

 

4) Řidičský průkaz B Hlučín + Řidičský průkaz B Ostrava

 

5) Řidičský průkaz C Hlučín + Řidičský průkaz C Ostrava

 

6) Řidičský průkaz D Hlučín + Řidičský průkaz D Ostrava

 

7) Řidičský průkaz Hlučín + Řidičský průkaz Ostrava

 

8) Řidičský průkaz T Hlučín + Řidičský průkaz T Ostrava