Případová studie, online marketing: 3D virtuální prohlídky nemovitostí, Matterport Jihlava, Pardubice, Vysočina

Společnost ProhlidkyVirtualne.cz se zabývá 3D virtuálními prohlídkami nemovitostí a zpracováním Matterport záběrů v Jihlavě, Pardubicích a v okolí Vysočiny.

Web klientky se prakticky vůbec nezobrazoval ve vyhledávání na obecná klíčová slova. Pouze ve chvíli, kdy člověk hledal ve vyhledávačích přímo název projektu.

Cíl klientky byl zobrazovat se na Google na klíčová slova: "3D virtuální prohlídky" a "Matterport". A to ve městech Jihlava, Pardubice, Havlíčkův Brod, Tábor, Pelhřimov, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Kolín, Benešov, Jindřichův Hradec.

 

Průběh spolupráce a výsledky

1) Optimalizace firemního zápisu na Firmy.cz a na Google

Velmi často firmy podceňují nastavení svých profilů na Firmy.cz a na Google. To je ale velká chyba. Čím kvalitnější firemní profil je, a čím více je optimalizovaný a zároveň sjednocený v rámci názvu, klíčových slov, kontaktů atd. se samotným webem, tím větší šance, že celkový výsledek zobrazování na Google bude dobrý.

Optimalizace těchto firemních profilů je důležitá hlavně z toho důvodu, že Google a Seznam se díky prokliku z profilů "dozví", že existuje nějaký nový web, který mohou tyto vyhledávače zařadit do svých výsledků vyhledávání.

 

Optimalizace webu

Klientka má jednostránkový web. To je pro optimalizaci limitující, protože optimalizační parametr má pouze 60 znaků. Dodatečné textové parametry jich mají sice více, ale je méně pravděpodobné, že optimalizace bude fungovat i na více měst, nebo služeb.

Primárně jsme si určili za cíl, že chceme uspět na klíčová slova:

  • 3D virtuální prohlídky nemovitostí - Jihlava, Pardubice
  • Matterport - Jihlava, Pardubice

 

Optimalizační podklady jsme správci webu zasílali 20.5.2024. Tzn. 12 dní od vložení do webu, tj. den zpracování této případové studie, již vidíme výsledky naší práce.

 

Dále jsme si určili, že potenciálně chceme uspět také v dalších městech regionu: Havlíčkův Brod, tábor, Pelhřimov, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Kolín, Benešov a Jindřichův Hradec. A to opět na klíčová slova "3D virtuální prohlídky nemovitostí" a "Matterport". Nakonec se nám podařilo všechna tato města pokrýt.