Případová studie, online marketing: Půjčovna dodávek Hradec Králové, Pardubice

Firma AUTO MD se zabývá pronájmem dodávek v Hradci Králové, Pardubicích a obecně v celém Královéhradeckém a Pardubickém kraji. Majitelkou je paní Dostálová, se kterou veškerý vývoji spolupráce komunikujeme.

Online marketingová spolupráce započala již v roce 2021 a postupně se vyvíjela.

Nejprve jsme klientku oslovili s nabídkou pronájmu firemního zápisu na Google na klíčové slovo "půjčovna dodávek Hradec Králové" a "půjčovna dodávek Pardubice". Klientka o spolupráci měla zájem, tudíž jsme vytvořili na Google firemní zápis, který jsme optimalizovali na tato klíčová slova a dostali zápisy na první stránku na Google. Veškeré kontaktní údaje jsme nasměrovali na klientku a spolupráce započala na této bázi.

 

Až na základě následné spokojenosti, protože klientce se zvedla poptávka po jejích službách, nabídli jsme klientce rozšíření spolupráce.

 

Průběh spolupráce a výsledky

1) Vytvoření strukturovaného webu a optimalizace pro lokální služby

Web AUTO DM byl původně jednostránkový. Jednostránkový web obecně není problém. Je možné s ním určitě uspět a to i třeba ve 3 městech, tzn. být dohledatelný ve vyhledávání v těchto konkrétních místech. Ale už není možné u takového webu pracovat s dalšími lokacemi, nebo s více službami, resp. klíčovými slovy.

V případě starého webu AUTO MD to bylo ještě tak, že byl kódovaný "natvrdo", tzn. že s ním mohl pracovat pouze kodér, což byl problém z hlediska uživatelské přívětivosti a dlouhodobé práce s webem, tj. budováním webu.

Proto jsme klientce nabídli vytvoření nového webu, který strukturujeme a budeme ho následně rozvíjet a budovat. Na základě souhlasu jsme zpracovali nový web AUTO DM, který dostal jasnou a novou strukturu, jasně definovaná a samostatná klíčová slova, jasné zacílení na Hradec Králové a na Pardubice.

Web jsme v rámci vyhledávání dostali na první stranu na Google.

 

2) Optimalizace firemního zápisu na Firmy.cz

Následovala optimalizace firemního zápisu na Firmy.cz: AutoMD - Půjčovna dodávek (Hradec Králové, Březhrad) • Firmy.cz

Klientka neměla profil úplně správně vyplněný, přestože ho ještě finančně podporovala v rámci služby "Firmy naplno". Tzn. měla zájem o větší dosah profilu a větší návštěvnost, ale sama se brzdila tím, že neměla vyplněné všechny kategorie a štítky, některé kategorie přeplácela, neměla optimalizovaný popisný text a v názvu profilu chybělo klíčové slovo. Jedno konkrétní cílení na město bylo špatně nastaveno a díky tomu klientce unikaly peníze.

Kompletní a správné nastavení profilu na Firmy.cz je důležité pro celkový výsledek a přínos profilu. Zvlášť, když se jedná o placený profil.

 

O tom, že jsme profil optimalizovali velmi dobře, dokonce nejlépe ze všech firemních zápisů na Firmy.cz z konkurenčních firem v Hradci Králové, svědčí fakt, že když na Google zadáte klíčové slovo "půjčovna dodávek Hradec Králové", jeden z prvních výsledků v rámci Firmy.cz není odkaz na obecnou kategorii lokálních firem, což je většinovým pravidlem, ale je tam přímý odkaz na firemní zápis firmy AUTO MD. Standardně se tak děje pouze ve chvíli, kdy je malá konkurence, což v Hradci Králové v případě půjčoven dodávek určitě není. Případně se to děje v případě, že profil je velmi dobře optimalizovaný, že se od ostatní místní konkurence kvalitou vymyká.

Půjčovna dodávek Hradec Králové - Firmy

 

3) Optimalizace webu se zacílením na města v Královéhradeckém a Pardubickém kraji

Ve chvíli, kdy jsme doručili klientce důkazy a výsledky o účincích naší práce, a poté, co klientka začala sama pociťovat zvýšenou poptávku po službách ze strany zákazníků, nabídli jsme klientce rozšíření cílení webu a klíčových slov, tzn. služeb na širší okruh měst v regionu. Orientačně se jedná o 30 měst v Královéhradeckém a Pardubickém kraji.

Na webu klienta jsme vytvořili speciální kategorii "Kde působíme", ve které jsme postupně vytvořili přes 500 článků: Kde působíme - AUTO MD.

Logika těchto článků je najít klíčová slova a města v regionu zájmu klientky a kombinovat je vzájemně. Tato práce probíhá průběžně dál.