Online marketing

Internetový marketing neboli marketing na internetu anebo také on-line marketing je v českých odborných knihách definován různými způsoby. Někdy je za internetový marketing označován i e-marketing, nebo elektronický marketing. Ale toto označení není správné, protože e-marketing zahrnuje veškerý elektronický marketing, tedy včetně internetového marketingu, mobilního marketingu, online televize. Do budoucna to může být i přímá komunikace domácí ledničky s on-line obchodem. Internetový marketing v současné době v elektronickém marketingu zaujímá největší podíl.

Další pojem, který je v souvislosti s internetovým marketingem používán, je e-business. E-businessem je nazývána obchodní aktivita, která probíhá prostřednictvím informačních technologií a zahrnuje digitální online komunikaci, online výzkum, ale také online marketing.

A posledním důležitým termínem, který není stále přesně používán, je termín online reklama. V užším pojetí jde o stejný termín jako internetová reklama. V širším pojetí zahrnuje veškerou reklamu, která se šíří jakýmikoliv elektronickými kanály (médii), tedy je to i mobilní reklama, reklama vztažená k místu – GPS, internetová reklama.

 

Důležité pojmy online marketingu

SEO (optimalizace pro vyhledávače) je soubor technik, které usilují o získání návštěvnosti webu skrze neplacené výsledky vyhledávání. Webové stránky jsou vytvářeny a dále optimalizovány mj. tak, aby je vyhledávače na dotazy vyhledávajících umisťovaly co nejvýše.

PPC (platba za kliknutí) – Ve vyhledávačích se zobrazuje jako sponzorovaný textový odkaz většinou o 3 řádcích. V obsahové síti jako textová, bannerová nebo video reklama. PPC (pay-per-click) program Seznamu se jmenuje Sklik a Googlu AdWords. PPC je termín zažitý pro celé inzertní programy.

Reklama v obsahové síti (kontextová reklama) – Obvykle ji nabízí PPC systémy - jelikož spolupracují i s majiteli webů, mohou odkazy zobrazit i mimo samotné vyhledávače. Inzerent může využít různé typy cílení (AdWords, ostatní systémy jen základní typy cílení): cílení na tematické kategorie, zájmy uživatele, kontextové cílení, cílení na konkrétní servery nebo podle předchozí akce uživatele (remarketing).

Display/bannerová reklama je nejznámější formou internetové reklamy. Bannery mohou mít různé formáty/rozměry (nejčastěji se používá cca 8 rozměrů statických, či pohyblivých obrázků). Nejlépe se hodí na brand building, inzerci výhodných nabídek a zaujetí uživatele vizuálním obsahem. Bannery dnes často najdeme umístěné i na malých webech.

Cenové porovnávače zboží (Heuréka.cz, Zboží.cz, Hledejceny.cz) umožňují porovnat ceny výrobků a ověřit kvalitu e-shopů (nejznámější je Ověřeno zákazníky od Heuréky). Platí se metodou PPC. Návštěvnost z cenových porovnávačů se vyznačuje vyšším konverzním poměrem.

E-mailing je internetovou obdobou direct mailu. Seznamy e-mailových adres jsou na prodej a existují firmy, které se specializují na rozesílání hromadných mailů. Nejčastěji se setkáváme s obchodními sděleními (newsletter) a nevyžádanými e-maily (spam).

Social media/Sociální sítě (Facebook.com, Lidé.cz, Líbímseti.cz, Linked.in, Twitter, Google+, Foursquare) umožňují kromě bannerové reklamy také komunikovat s „fanoušky“ a do jisté míry sledovat jejich chování. Facebook například neustále rozvíjí statistické informace, které provozovatelům FB stránek nabízí.

 
250
400012504000

Stránka 1 z 1 - 8 položek celkem

 • Linkbuilding budování zpětných odkazů Kód: XV055
  Linkbuilding
  Objednej
   

  od 250 Kč
 • Tvorba microsite Kód: MICROSITE-PS1500
  Tvorba microsite
  Objednej

  Vytvoříme pro Vás moderní nástroj internetového marketingu, tzv. microsite, kterým se také říká mikrostránky, případně produktové stránky.

  Mikrostránky jsou v podstatě výřezem z nabídky společnosti, jsou zaměřené pouze na jeden produkt nebo službu.

  od 1 500 Kč
 • Webové stránky Kód: XV026
  Tvorba webových stránek
  Objednej

  Vytvoření moderního a responzivního webu.

  Součástí webu je:

  - unikátní doména

  - grafické zpracování

  - základní SEO

  - kontaktní formulář

  od 1 500 Kč
 • Analýza klíčových slov Kód: XV500
  Analýza klíčových slov
  Objednej

  Analýza klíčových slov pomáhá zjistit, jaká slovní spojení používají běžní uživatelé při hledání na internetu. Analyzuje konkrétní tvary, synonyma, jejich hledanost a konkurenčnost. Pro firmy a podnikatele zajišťujeme externě vytvoření velmi kvalitní a propracované analýzy klíčových slov.

  od 2 000 Kč
 • SEO optimalizace webových stránek analytika webu Kód: XV029
  SEO optimalizace
  Objednej

  Optimalizace webu (SEO) je úprava webových stránek tak, aby se lépe zobrazovaly ve vyhledávačích, jedná se o neplacené (organic) vyhledávání. V rámci rozsahu domluveného času se postaráme o vaši webovou stránku, nebo e-shop a zlepšíme jeho dohledatelnost a zvýšíme návštěvnost webu.

  od 3 000 Kč
 • Microsite Kód: XV004
  TOP pozice na Google
  Objednej

  Firemní zápis na Google je na první straně na Google velmi navštěvovaný. Stačí být na první stránce na Google na klíčové slovo, které je pro Vás důležité. V rámci lokálních služeb Google firemní zápisy navštíví přibližně třetina uživatelů. Proto je výhoda na pvní stránce ve firemním zápisu na Google být.

  Microsite je malý web s přesným zacílením = vysoká konverze

  Vytváříme "TOP pozici", kterou dokážeme pozicionovat na nejvyšší pozice ve vyhledávačích v rámci vámi zvoleného okruhu (množiny) klíčových slov.

  TOP pozice obsahuje optimalizovaný firemní zápis na Google a optimalizovanou microsite, která odkazuje a doporučuje Váš web.

  Platnost pronájmu: 12 měsíců

  3 000 Kč
 • PPC reklama praha levně kvalitně Kód: XV021
  PPC reklama
  Objednej

  Nastavujeme a spravujeme firmám a podnikatelům jejich PPC reklamu tak, aby byla co nejefektivnější a hlavně správně nastavená. Zaměřujeme se na PPC reklamu cílenou na služby, ale také na výkonnostní kampaně pro e-shopy. Nastavíme Vám reklamu ve vyhledávací i obsahové síti přes Google Ads i na sKliku.

  Původně: 5 000 Kč
  Ušetříte: až 15 000 Kč (–50 %)

  od 4 000 Kč

Stránka 1 z 1 - 8 položek celkem