Proč využívat online marketing?

Co je vlastně online marketing? Zpravidla jsou tím označovány všechny aktivity v internetovém světě, které mají za úkol zviditelnit značku, přilákat zákazníky, nebo jiným způsobem ovlivňovat náš bussiness. Proč jej ale využívat?

Z výzkumu firmy Capgemini a MIT vyplývá, že firmy, které využívají marketing v oblasti digitálních technologií, vykazují až o 26 % vyšší zisk. V čem se tedy skrývá tajemství úspěchu online marketingu?

 

Mnoho možností, jak zaujmout své zákazníky

Kombinace textových a grafických zpráv umožňuje marketingovým kampaním rozšiřovat portfolio možností, jak zaujmout své zákazníky. Firmy vymýšlejí stále nové a nové způsoby, jak zaujmout a internet jim nabízí možnosti jako jsou videa, obrázky, bannery a podobně. Možnosti videí umožňuje využít kreativitu a ještě ušetří náklady.

 

Přesné cílení na zákazníky

Správně nastavená reklama na internetu vám pomáhá cílit pouze na vaši cílovou skupinu. Tímto vám šetří čas, peníze a zvyšuje možnost uzavření obchodu. Dá se tohle říct například o reklamních prostorech na zastávkách?

 

Moderní způsob propagace

V dnešním konkurenčním prostředí je třeba být oproti ostatním vidět a online marketing je jeden ze způsobů, kterým může váš byznys získat velkou konkurenční výhodu. Webová prezentace posiluje postavení a zvyšuje pravděpodobnost, že si Vás zákazník všimne ať je kdekoliv.

 

Kontrola a flexibilita

Že je spočítání návratnosti investic z online marketingu náročné? Na internetu nástroje kampaní počítají již od začátku kolik vám reklama přinesla peněz. Další důležitou vlastností reklamy na internetu je možnost aktivně reagovat na změny a upravovat podle aktuálních potřeb. Tím se zvyšuje efektivita a úspěšnost veškerých online aktivit.

Online marketingová agentura X-vision nabízím také našim klientům služby v online marketingu. Tyto služby se týkají především oblasti SEO, správy sociálních sítí, tvorby webových stránek, linkbuildingu a placené proklikové reklamy, nebo-li PPC.