Optimalizace webu pro vyhledávače – SEO

SEO je zkratkou z anglického: Search Engine Optimization jedná se primárně o optimalizaci webů pro návštěvníky z neplaceného (organic) vyhledávání. Cílem je na váš web, popřípadě e-shop přivést maximální počet relevantních návštěvníků, kteří se v ideálním případě dozví hledané informace o vaši firmě, obchodu a nakoupí nebo si objednají vaše služby.

 

Proč začít s optimalizací webu?

  • Pokud chcete zlepšit přístupnost webu pro vyhledávače
  • Získáte více návštěvníků a zákazníků
  • Pro větší zisky

 

Je potřeba zdůraznit, že SEO není magie, ale spíše spousta práce. Je potřeba odstranit technické překážky z vašeho webu, upravit titulky, popisky, nadpisy jednotlivých stránek. Optimalizaci webu předchází kompletní SEO audit, při kterém se zjistí nedostatky webových stránek a ty se v rámci optimalizace webu postupně odstraňují. Pokud se na stránkách nacházejí duplicitní texty i ty je potřeba odstranit a zároveň vytvářet pouze unikátní a zajímavý obsah (obsahový marketing/content marketing) a to na základě analýzy klíčových slov, tak aby vás algoritmus vyhledávače zobrazil co nejvýše ve výsledcích vyhledávání. Díky tomu budete na očích potencionálním zákazníkům.

SEO tedy ve své podstatě není ničím jiným než optimalizací webu pro lidi s několika technickými doporučeními pro vyhledávače jako je Seznam.cz a Google.cz protože ti předkládají výsledky návštěvníkům. Jak jsme zmiňovali výše o zobrazení výsledků ve vyhledávání, rozhoduje algoritmus vyhledávače a tedy bezesporu nemožné jakkoliv garantovat pozice vašich internetových stránek!

 

Pro bližší informace o optimalizaci webových stránek pro vyhledávače nás neváhejte kontaktovat, případně ceník a bližší popis najdete v naší nabídce SEO / Optimalizace webu.